Od pondělka budou povinné respirátory nebo dvě roušky

Od úterý 23.02.2021 bude povinné nosit respirátor FFP2/KN95/N95 nebo dvě chirurgické roušky nasazené na sobě.

Nařízení je nutné dodržovat ve veřejné dopravě, obchodech, úřadech, nemocnicích a na místech, která budou přesně definována. Řekl doslova Blatný na tiskové konferenci po skončení jednání vlády. Za uplynulých několik dnů totiž podle Blatného došlo k opětovnému zhoršení stavu v České republice. Ministerstvo zdravotnictví k tomu ještě v pondělí upřesní, kterých všech míst se to týká. Po skončení jednání vlády uvedl, že to bude platit pravděpodobně od půlnoci z pondělí na úterý.

Podle Blatného je opatření nutné pro veřejně přístupná místa s velkou koncentrací lidí.

Dvě chirurgické roušky místo jedné jsou podle Blatného řešení pro lidi, kteří respirátor neseženou. Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 registrovat kromě lidí nad 70 let také pracovníci ve školství. Aplikovat vakcínu začnou více také praktičtí lékaři. Do Karlovarského a Královéhradeckého kraje, v nichž je situace s covid-19 podle počtu nakažených nejhorší, pošle stát více očkovacích vakcín.

Blatný povinné respirátory chtěl zavést již dříve

Ministr zdravotnictví Blatný už totiž ve středu ve Sněmovně avizoval, že bude ve vládě prosazovat, aby co nejvíce lidí kvůli šíření britské mutace koronaviru muselo nosit respirátory FFP2 . „Toto by mělo poměrně zásadní význam,“ řekl při jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně. „Budu se snažit zapůsobit, aby co možná nejvíce lidí muselo nosit respirátory nebo dvě chirurgické roušky,“ uvedl ministr zdravotnictví. „Jedna z věcí, kterou je potřeba nyní při změně stávající epidemické situace, je standardizace ochrany, a proto víme a budeme dělat všechno pro to, aby co nejvíce lidí užívalo FFP2 respirátor, kde to z nějakého důvodu není možné, tak chirurgickou roušku, i třeba dvě přes sebe,“ řekl Blatný i po jednání výboru. V pátek dodal, že budou možné i varianty KN95 nebo N95. 

Doporučujeme respirátory uchovávat v hygienickém obalu na respirátor, který zakoupíte u nás na eshopu!

Pouzdro na respirátor

Zpět do obchodu