Bouřící se studenti kvůli rouškám chystají stávku!

Proti povinným ústenkám i při výuce se zvedl odpor nejen učitelů, ale i rodičů a žáků. Studenti z celé republiky začali na pondělí svolávat přes sociální sítě stávku, která spočívá v jednodenním vynechání výuky. „Nikdo z nás nevydrží sedět osm hodin s kusem látky přes nos a ústa. Stačily nám chodby,“ zdůvodnili v internetové výzvě určené žákům středních a základních škol. Informuje server Lidovky. 

 
Zda bude mít akce úspěch, nezáleží jen na dětech, ale i na postoji rodičů a pedagogů. Bouří se totiž žáci druhého stupně, kterým ještě nebylo osmnáct, a pro případnou absenci potřebují omluvenku od zákonných zástupců. Část rodičů své potomky podporuje, jiní jim naopak „vypnuli internet“, jak řeší v debatách na sociálních sítích.
„Zda stávku podpořím, ještě nevím. Určitě v ní ale žákům bránit nebudu. Nebráníme jim ani v tom, že se neúčastní výuky přímo ve škole. Individuálně s nimi pracujeme, protože chápeme, že mnozí jsou sami rizikoví nebo že mají rizikové členy v domácnosti,“ sdělil serveru Lidovky ředitel Integrované střední školy z mladé Boleslavi Štefan Klíma.
 
 
Výhrady pedagogů se točí i kolem toho, že s nimi rouškové opatření nikdo nekonzultoval. Podle některých kantorů zase nelze v „náústcích“ plnohodnotně učit, neboť při výuce je důležitá mimika obličeje přednášejícího a hlas. Kromě toho není neobvyklé, že se i jinak zdravým dětem a učitelům udělá v roušce nevolno. 
 
Celý článek ke přečtení naleznete kliknutím ZDE.
 
 
Jediným řešením problému s nošením látkových roušek vyřeší jejich alternativy. Mezi jednu z nejvhodnějších alternativ je právě náš výrobek - Ochranná plastová rouška.
 
Nakoupit u nás mohou pro své žáky přímo ředitelé škol, po konzultaci s krajem a uvolnění krajských financí. Vzhledem k momentální situaci a nezbytnosti ji aktivně řešit, od nás dostanou školy výraznou slevu. Pěvně věříme že tímto krokem ulehčíme a zpříjemníme opět pobyt ve školách našim dětem, aniž by přišli o značnou část dýchatelného kyslíku (O2) a zároveň aby nedocházelo k rapidnímu poškozování mozkových buněk vlivem dýchání přes látkovou roušku, několik hodin ve školní lavici i o přestávkách, obědech a všech dalších činnostech.
 
Jelikož náš štít splňuje veškeré normy, je certifikovaným výrobkem s dokumentem o shodě výrobku a certifikátem vhodnosti pro použití s potravinami FOOD APPROVAL CERTIFICATION, což značí o naprosté zdravotní nezávadnosti štítu a možnost použít plastovou roušku ve veřejném sektoru. 
 
Dětem se uleví a zároveň již pro ně nebude utrpením sedět celý školní den s "náhubkem", přes který nelze přirozeně dýchat. 
 
 
Zpět do obchodu