Bouřící se studenti kvůli rouškám chystají stávku!

Proti povinným ústenkám i při výuce se zvedl odpor nejen učitelů, ale i rodičů a žáků. Studenti z celé republiky začali na pondělí svolávat přes sociální sítě stávku, která spočívá v jednodenním vynechání výuky. „Nikdo z nás nevydrží sedět osm hodin s kusem látky přes nos a ústa. Stačily nám chodby,“ zdůvodnili v internetové výzvě určené žákům středních a základních škol. Informuje server Lidovky. 

 
Zda bude mít akce úspěch, nezáleží jen na dětech, ale i na postoji rodičů a pedagogů. Bouří se totiž žáci druhého stupně, kterým ještě nebylo osmnáct, a pro případnou absenci potřebují omluvenku od zákonných zástupců. Část rodičů své potomky podporuje, jiní jim naopak „vypnuli internet“, jak řeší v debatách na sociálních sítích.
„Zda stávku podpořím, ještě nevím. Určitě v ní ale žákům bránit nebudu. Nebráníme jim ani v tom, že se neúčastní výuky přímo ve škole. Individuálně s nimi pracujeme, protože chápeme, že mnozí jsou sami rizikoví nebo že mají rizikové členy v domácnosti,“ sdělil serveru Lidovky ředitel Integrované střední školy z mladé Boleslavi Štefan Klíma.
 
 
Výhrady pedagogů se točí i kolem toho, že s nimi rouškové opatření nikdo nekonzultoval. Podle některých kantorů zase nelze v „náústcích“ plnohodnotně učit, neboť při výuce je důležitá mimika obličeje přednášejícího a hlas. Kromě toho není neobvyklé, že se i jinak zdravým dětem a učitelům udělá v roušce nevolno. 
 
Celý článek ke přečtení naleznete kliknutím ZDE.
 
 
Jediným řešením problému s nošením látkových roušek vyřeší jejich alternativy. Mezi jednu z nejvhodnějších alternativ je právě náš výrobek - Ochranná plastová rouška.
 
Nakoupit u nás mohou pro své žáky přímo ředitelé škol, po konzultaci s krajem a uvolnění krajských financí. Vzhledem k momentální situaci a nezbytnosti ji aktivně řešit, od nás dostanou školy výraznou slevu. Pěvně věříme že tímto krokem ulehčíme a zpříjemníme opět pobyt ve školách našim dětem, aniž by přišli o značnou část dýchatelného kyslíku (O2) a zároveň aby nedocházelo k rapidnímu poškozování mozkových buněk vlivem dýchání přes látkovou roušku, několik hodin ve školní lavici i o přestávkách, obědech a všech dalších činnostech.
 
Jelikož náš štít splňuje veškeré normy, je certifikovaným výrobkem s dokumentem o shodě výrobku a certifikátem vhodnosti pro použití s potravinami FOOD APPROVAL CERTIFICATION, což značí o naprosté zdravotní nezávadnosti štítu a možnost použít plastovou roušku ve veřejném sektoru. 
 
Dětem se uleví a zároveň již pro ně nebude utrpením sedět celý školní den s "náhubkem", přes který nelze přirozeně dýchat. 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení